Tor wyścigowy Łódź

Bardziej płaskie meandrujące kursy sportów motorowych są czasami nazywane torami drogowymi, ponieważ pochodzą z faktu, że najwcześniejsze tory wyścigowe były po prostu zamkniętymi drogami publicznymi. Najbardziej znane z nich to GP Monako i tor Spa-Francorchamps w Belgii. Niektóre tory wyścigowe są specjalnie skonfigurowane na długiej prostej.

Tor Łódź

Po II wojnie światowej wiele lotnisk wojennych, szczególnie w Wielkiej Brytanii, pozostało bez dalszego wykorzystania. Zbiegło się to z powojennym boomem w sporcie motorowym, a wiele lotnisk przekształcono w tory wyścigowe, w których układ obwodów zwykle łączył części pasów startowych i otaczające je obwodnice dróg kołowych. Słynny brytyjski tor na Silverstone to dawne lotnisko klasy A, podobnie jak Castle Combe i Goodwood. Tor wyścigowy Łódź również cieszy się ogromną popularnością.

Tor wyścigowy Łódź

Wyścigi drogowe to forma wyścigów motocyklowych rozgrywanych na utwardzonych nawierzchniach. Wyścigi mogą odbywać się na specjalnie zbudowanym torze zamkniętym lub na torze ulicznym z wykorzystaniem tymczasowo zamkniętych dróg publicznych. Tor Łódź odznacza się takimi cechami, jak na przykład: trwałość, solidność oraz ogromna wytrzymałość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *